۶ روش ساده برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی

افراد زیادی به دنبال ساعت اصل و برند هستند هستند و دوست دارند برای ساعت مچی روی دستشان هزینه ی قابل توجهی صرف کنند اما سودجویان زیادی هستند که ساعت های تقلبی را به جای ساعت برند و اصل به فروش می رسانند و متاسفانه بازار فروش ساعت های اصل را تحت الشعاع قرار داده است و محدودتر کرده است.

 

1. از نمایندگی‌های معتبر خرید کنید

همیشه ساعت‌های مورد نظر خود را از طریق نمایندگی‌ها معتبر و رسمی برندها خریداری کنید. یکی از سایت هایی که می توانید در آن  ساعت مچی را با اطمینان و قیمت مناسب بخرید فروشگاه مانترا میباشد.


2.به وزن ساعت مچی دقت کنید

ساعت‌های تقلبی نسبت به ساعتهای اصل سبکترند چون از اجناس ارزان و کم کیفیت تهیه می‌شوند.

بیشتر بدانید:هنگام خرید ساعت مچی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

روشهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی


3.تفاوت قیمت ساعت اصل و تقلبی

قیمت ساعت های برند در کشورهایی که تولید میشوند نیز بالا است و هیچ دلیلی باعث نمی شود که  قیمت ساعت مچی های اصل کم شود بنابراین به هیچ عنوان فریب هیچ فروشنده ای را نخورید. 
 

4.شماره سریال در ساعت های اصل

شماره سریالهای ساعت های مچی حکم شناسنامه ی آنها است .تمام ساعتهای اصل شماره سریال دارند .  هنگام خرید ساعت مچی، حتما شماره سریال ساعت را به وب سایت برندی که از آن قصد خرید ساعت دارید ارسال کنید و از اصل بودن آن مطمئن شوید.

بیشتر بدانید:نکات مهم در نگهداری از ساعت مچی

روشهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی
 

5.توجه به ظرافت های ساعت 

کارخانه هایی که ساعت برند زیادی تولید میکنن به نکات ریز زیادی توجه می کنند. هرگونه رنگ پریدگی و کیفیت نامناسب که با چشم قابل رویت باشد نشان دهنده ی تقلبی بودن ساعت است.نباید لوگو یا حروف چاپی روی ساعت ناخوانا  باشد.
باید پین هدایت کننده عقربه های ساعت کاملا روان حرکت کنند و عقربه های ساعت هنگام چرخش دچار لرزش نشوند.

6.به بسته بندی ساعت توجه کنید

جعبه ی ساعتهای اصل  نیز از مواد با کیفیت ساخته شده است و آرم برند روی آن درج شده است. در داخل جعبه باید کارت گارانتی و نام برند و دفترچه راهنمای محصول وجود داشته باشد.

 

روشهای تشخیص ساعت اصل از تقلبی