با انواع شیشه ساعت مچی آشنا شوید

شیشه ساعت،تاثیرزیادی در زیبایی ساعت دارد اما جنس بیشتر این پوشاننده عقربه ها، شیشه نمیباشد. با مانترا همراه باشید تا با جنس شیشه ساعتها آشنا شوید.

شیشه

جنس این پوشاننده ساعت شیشه است اما نازکتر از شیشه های معمولی است .ضخامت آن در حدود ۵ تا ۱۰ میکرون است. دوام صفحه های شیشه ای  ۱۰ سال میباشد و معمولا ادر ساعت مچی هایی که هزینه تولید آن ها پایین است استفاده می شود.


PVC یا طلق

صفحه هایی که جنس آنها طلق است ضد خش نیستند همچنین اگر در مجاورت حرارت قرار بگیرد تغیر حالت و رنگ میدهند اما مقاومت بسیار بالایی  در مقابل ضربه یا فشار دارند. در ساخت ساعت های کودکان ازطلق استفاده میشود.

بیشتر بدانید:از کجا متوجه شویم ساعت مچی ما ضد آب است؟

شیشه ساعت مچی

 

پوشش مینرال 

برای ساخت مینرال ،شیشه را درون مایعی مخصوص فرو می کنند و مقاومت شیشه را در برابر ضربه و خط و خش بالا میبرند و در ساعت هایی که از نظر کیفیت کمی بهتر هستند استفاده می شود.

مینرال سخت 

مینرال سخت را از شیشه هایی که از نظر استاندارد با نوع معمولی متفاوت هستند، میسازند و روی آن را با یو وی ضد خش و مقاوم در برابر ضربه می پوشانند.در ساخت ساعت مچی های مارکدار از مینرال سخت استفاده میکنند.

بیشتر بدانید:با برترین برند ساعت مچی آشنا شوید

شیشه ساعت مچی


 سافایر 

سافایراز شیشه های استاندارد خوب که با یو وی پوشانده شده اند ،تولید می شود. نوع یو وی در سافایر بسیار قویتر از یو وی در مینرال سخت است و در نتیجه مقاومت بیشتری در برابر خط و خش و ضربه دارد و معمولا در ساعتهای برند یا ساعت های درجه یک کپی که اصل آنها قیمت بسیار بالایی دارد استفاده می شود.

سافایر کرستال

این پوشش مانند سافایر از یو وی بسیار با کیفیتی پوشیده شده است و مواد ضد خش آن مقاومت تر از سافایر است . این پوشش در ساعت های برند و اصل استفاده میشود.

کریستال یاقوت کبود

کریستال یاقوت کبود از ماده سیلیکونی  ساخته میشود که جزء بهترین سنگ های جهان میباشد .از این پوشش  در ساعت های خاص کشور سوئیس استفاده میشود.قیمت این ساعتها بسیار گران می باشد

بیشتر بدانید:فروش ساعت مچی زنانه در تهران

شیشه ساعت مچی

.

کریستال یاقوت کبود ضد انعکاس

 این پوشش هم مانند پوشش یاقوت کبود ضد انعکاس است . این نوع پوشش بسیار گراناست و فقط در ساعت مچی های خاص مانند پتک فیلیپ, واشرون کنستانتین و… استفاده می شود .