هنگام خرید ساعت مچی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اگر هنگام خرید ساعت به چند نکته ساده توجه کنید باعث میشود که انتخاب بجا و درستی داشته باشید. قبل از خرید ساعت باید مشخص کنید که از ساعت خود چه توقعی دارید.

 

نکات مهم هنگام خرید ساعت مچی

1.شکل ساعت 

در ابتدا باید شکل و قاب ساعت  را انتخاب کنید؛ دایره، لوزی، مثلث، بیضی یا مربع- مستطیل، شکل هایی هستند که بیشتر از بقیه استفاده می شوند. افراد جوان بیشتر ساعت های دایره ای شکل ارا انتخاب می کنند چون هم اسپرت است و هم تنوع بیشتری دارد.البته انتخاب شکل صفحه، رنگ و اندازه ساعت سلیقه ای میباشد و قانون خاصی ندارد. امکان دارد شما مچ لاغری داشته باشید اما ساعتی  با قاب بزرگ را انتخاب کنید و یا پوستتان تیره باشد اما ساعتی را انتخاب کنید که رنگ زغالی داشته باشد. اگرقصد ست کردن ساعت با رنگ لباس خود دارید می توانید ساعت هایی که ارزان هستند را بخرید.

بیشتر بدانید:با انواع قفل ساعت مچی آشنا شوید

نکات مهم در خرید ساعت مچی

 

2.طول عمر ساعت

جنس قاب و بدنه ساعت ها از آلومینیوم، تیتانیوم و استیل میباشد. تیتانیوم از همه سخت تر است و دیرتر از همه خراب می شود.و بیشتر ساعتهایی که در سوئیس ساخته میشوند جنسشان آلومینیوم است.البته باید توجه داشت باشید که وایتکس دشمن سرسخت انواع ساعت ها میباشد.

 عطرها و اسپری ها نیز ساعت را کدرتر و مات ترمیکند .همچنین کرم های دست و صورت و کرم های ضدآفتاب باعث می شوند که ساعت جرم بگیرد و عمرشان کم شود.

 

3.مقاومت ساعت

ساعتی را انتخاب کنید که مجموعه های ضدها یا همان مقاومت ها را داشته باشد. مجموعه ضدها شامل ضدزنگ (Stainless Steel)، ضدضربه (Shock Resistance) و ضدآب (Water Resistance) و پوشیده با محافظ کریستال (Crystallized) میباشند و با حروف اختصاری علامت گذاری شده اند. البته هر ساعت ضدآبی در هر شرایطی به آب مقاوم نیست.

بیشتر بدانید:با انواع شیشه ساعت مچی آشنا شوید

مقاومت ساعت

 

شما  با ساعتی که درجه بندی یک دارد نمی توانید غواصی کنید . ساعت هایی که درجه بندی یک دارند، فقط اگر در معرض رطوبت قرار بگیرند یا به طور تصادفی روی آنها آب ریخته شود، مقاوم هستند. میزان ضدآب بودن ساعت اغلب روی بروشور ساعت ها ذکر می شود، مثلا 200Wr که یعنی شما تا عمق 200 متر در زیر آب می توانید از ساعت  استفاده کنید. 

 مقاومت در برابر گرما،یکی دیگر از میزان مقاومت ها است که بهتر است به آن توجه کنید مخصوصا  اگر در فضاهایی رفت و آمد میکنید که حرارت بالایی دارند.

 

4.جنس صفحه

 جنس صفحه اصلی ساعت معمولا پلاستیک و تلق یا شیشه و کریستال است. پلاستیک و تلق زود خش می خورد. جنس شیشه ای هم زود می شکند اما در برابر سایش مقاوم هستند. بهترین پوشش صفحه ساعت، کریستال است چون ضدضربه، ساییدگی و خش است اما از بقیه گران تر است .
 اگر کوهنوردی می کنید یا خلبان هستید یا اینکه به کارهای هیجانی مثل جامپینگ علاقه دارید، موقع خرید حتما از میزان مقاومت فشار ساعتی که پسندیده اید، مطمئن شوید. 

 

جنس صفحه ساعت

 

5.مکان استفاده ساعت

باید مشخص کنید که در چه جاهایی می خواهید از ساعتتان استفاده کنید، در مراسم و مهمانی ها یا در ورزش و محل کار.بهترین ساعت برای مهمانیهای آقایان ساعت کلاسیک و برای خانم هاساعت های فلزی و نگین دار است.بهترین ساعت برای تفریح و ورزش، ساعت های اسپرت هستند چون هم صفحه بزرگ تری دارند و نسبت به بقیه هم مقاوم تر هستند و قابلیت گشادتر شدن نیز دارند.

نکته:شما می‌توانید بهترین برندهای ساعت‌های موجود در بازار  را در فروشگاه مانترا جستجو کنید. فروشگاه مانترا  یکی از  برترین فروشگاه‌های اینترنتی کشور است.