نکات مهمی که آقایان هنگام استفاده از ساعت مچی باید بدانند

اکثر آقایان میدانند که نباید کمربند مشکی را با کفش قهوه‌ای ست کنند و یا از پاپیون‌های از پیش گره خورده استفاده نکنند اما اطلاعات زیادی در مورد قوانین استفاده از ساعت مچی نمیدانند اگر این قوانین را بدانید میتوانید ساعتتان را با انواع استایل‌های رسمی و روزمره هماهنگ کنید.

 

با مانترا همراه باشید تا با قوانین استفاده از ساعت مچی مردانه آشنا شوید

ساعت مچی مردانه را روی کدام دست باید بست؟

از گذشته ساعت را بر دست غیرغالب میبندند یعنی اگر فردی راست دست باشد ساعت را بر دست چپ و اگر چپ دست باشد بر دست راست میبندد.اما اگر این قانون را دوست ندارید بر هر دستی که دوست دارید ساعتتان را ببندید.

به مدل ساعت مچی مردانه توجه کنید

هیچ وقت یک ساعت مچی مردانه شنا و غواصی را با کت‌ و شلوار رسمی ست نکنید. ساعت‌های غواصی بزرگ هستند و مناسب لباس رسمی نمیباشد. مدل ساعت مچی
 را براساس فعالیتی که میخواهید انجام دهید انتخاب کنید. ساعت‌ ورزشی را با استایل ورزشی، ساعت‌های بندچرمی و بند فلزی رسمی را با استایل کاری، ساعت طلایی نگین‌دار یا تزئین شده را برای مهمانی شب و ساعت سفری را در یک تعطیلات ساحلی استفاده نمایید.

بیشتر بدانید:هنگام خرید ساعت مچی طلا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ساعت مچی مردانه

 

به رنگ ساعت مچی توجه کنید

بهتر است که رنگ روشن را با روشن و رنگ تیره‌ را  با تیره ست کنید.مثلا اگر رنگ لباس‌ شما روشن استبهتر است ساعت  شما سفید یا کرم باشد یا بند آن روشن باشد و در مراسم رسمی بهتر است صفحه ساعت‌ شما مشکی باشد یا بند آن قهوه‌ای باشد.

زیاد به ساعت نگاه نکنید

در یک دیدارزیاد چک کردن ساعت ،معانی منفی ای دارد و به طرف مقابل این حس منتقل میشود که حواستان جای دیگری است و یا قرار دیگری دارید که برای شما اهمیت بیشتری از این ملاقات دارد.


تناسب ساعت مچی با مچ دست 

ساعتی انتخاب کنید که با اندازه‌ای مچ دست شما تناسب داشته باشد. در چند سال اخیر بیشتر آقایان از ساعت‌هایی با صفحه‌های بزرگ استفاده میکنند اما این ساعتها فقط باعث جلب توجه میشود و کار آنها را برای انتخاب یک استایل مناسب سخت‌تر می‌کند.

بیشتر بدانید:با انواع بند ساعت مچی آشنا شوید

ساعت مچی مردانه

 

تنظیم بند ساعت مچی

 ساعت مچی نباید نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد.ساعت بیش از حد جذب هنگام انجام فعالیت‌های روزمره شما را اذیت میکند وساعت بیش از حد گشاد شما را شلخته نشان میدهد.


چند مدل ساعت مچی داشته باشید

چند ساعت داشته باشید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف ساعتی متناسب با استایل خود بپوشید.

ست کردن رنگ ساعت مچی مردانه با اکسسوری‌ها

سعی کنید رنگ بند ساعت فلزی شما با دیگر ترکیبات استایل هماهنگ باشد مثلا اگر بند ساعت شما استیل نقره‌ای رنگ است بهتر است سگک کفش و کمربند، دکمه سرآستین‌ها و حلقه شما نیز نقره‌ای باشد یا اگر بند چرمی ساعتتان  قهوه‌ای عسلی است بهتر است دیگر ملزومات چرمی استایل‌تان قهوه ای باشد.

بیشتر بدانید:هنگام خرید ساعت مچی هوشمند به چه نکاتی باید توجه کرد؟

ساعت مچی مردانه