با تاریخچه ساعت مچی سیتیزن آشنا شوید

یکی از برندهای معروف ساعت مچی برند سیتیزن میباشد.شعار این شرکت ” باز کردن دریچه های جدید در صنعت ساعت ”میباشد.شرکت سیتیزن از سال 1918 میلادی شروع به کار کرده است وبعد از گذشت 100 سال هنوز مورد توجه افراد مشهورمیباشد.

 

 هدف اصلی برند سیتیزن، پیشرفت تکنولوژیی میباشد. این شرکت از افراد مجرب و متخصص استفاده کرده است به همین دلیل توانسته به رضایتی با درصد بالا برسد .سیتیزن هیچ محدودیتی برای نوآوری و بهبود در ساخت و تولید ندارد.

حتما بخوانید:

 

شرکت سیتیزن در سال 1976 میلادی برای اولین بار ازمحصول جدید خود که  دارای تکنولوژی Eco-Drive  بود پرده برداری کرد.باطری ساعت های اکو درایو دارای قابلیت شارژ مجدد خورشیدی است. این باطری در زیر صفحه این ساعت میباشد. در بعضی از مدل های این ساعت، در کنار این باطری، موتور کوراتز، اتوماتیک نیز قرار داده اند.

در مدل های اولیه ساعت اکو درایو،برای تولید انرژی مورد نیاز ساعت از الکتریسته ایجاد شده توسط اصطکاک بند ساعت و دست استفاده میشود اما ساخت این ساعت مچی بعد ها به خاطر مسائل ایمنی متوقف شد.
 

بیشتر بدانید:نکات مهم هنگام انتخاب ساعت مچی مناسب محل کار

تاریخچه ساعت سیتیزن

 

مدل حرارتی یکی دیگر از مدلهای ساعت های اکو درایو میباشد .در این مدل برای شارژ باطری ساعت از اختلاف دمای بدن انسان و محیط  استفاده می شود. اما تنها مدلی که سیتیزن بعد ها به عنوان ساعت های اکو درایومعرفی میکند مدلی بود که به واسطه نور محیط شارژ می شد.

 

بخش میوتای سیتیزن که مسئول ساخت موتور ساعت های این شرکت می باشد در سال 2010  با همکاری شرکت بولوا  موتور جدیدی را طراحی کرد که خطای آن بسیار کم و در حد 10 ثانیه در یک سال بود و دارای حرکت جدیدی در حرکت عقربه ها بود.ساعت سیتیزن بخش مجزای برای تولید ساعت دارد که در آن ساعت اسپرت مدرن تری  تولید می شوند و تحت لیبل هایی همچون Secret و Lighthouse به فروش میرسند.

 

شرکت سیتیزن، قفل و بند ساعت نیز تولید میکند .این شرکت علاوه بر تولید ساعت،ماشین حساب و وسایل الکترونیکی کوچک نیزو تلویزیون های کوچک و پرینتر های کامپیوتری نیز تولید میکند.سیتیزن به عنوان اسپانسر نیز فعالیت های بین المللی زیادی دارد و از جمله این فعالیت ها ، اسپانسرینگ بازی های اسکیت قهرمانی جهان، بازی های قهرمانی تنیس یو اس اپن و بخش فروش ساعت تیم منچستر یونایتد میباشد.

 

بیشتر بدانید:با تاریخچه ساعت مچی رولکس آشنا شوید

تاریخچه ساعت سیتیزن


ویژگی ساعتهای سیتیزن 

Super Titanium – ضد زنگ زدگی ، ضد خش ، راحتی در استفاده

 از سال 1970 میلادی در ساعت سیتیزن از مواد مقاوم در برابر خش و ضربه و زنگ زدگی استفاده شد و شعار ( راحتی در استفاده ) نیز 48 سال قبل به واقعیت تبدیل شد.اما سختی فولاد پردازش شده‌ی سیتیزن ، 5 برابر فولاد زد زنگ است.

Satellite Wave GPS – تنظیم زمان ماهواره ای

شرکت سیتیزن در سال 2011 میلادی از محصول جدید خود که دارای فناوری Satellite Wave GPS بود پرده برداری کرد. البته قبل از این فناوری، برای تنظیم بودن ساعت های خودش از فناوری Radio-Controlled Technology استفاده میکرد.محصولاتی که GPS های ماهواره ای دارند، دقت بالاتر و فناوری بروز تری نسبت به گذشته دارند.

Radio-Controlled Technology – کنترل زمان ساعت به وسیله سیستم رادیویی

 شرکت سیتیزن برای نسختین بار در سال 1993 میلادی از تکنولوژی Radio-Controlled Technology در محصول جدید خود استفاده کرد. شرکت Citizen بعد از روانه‌ی محصول جدید خود، اعلام کرد که نخستین سیستم چند باندی رادیویی را راه اندازی کرده است .این سیستم کمک میکند زمان و تاریخ  محصولات این شرکت به صورت خودکار تنظیم شود.

 

بیشتر بدانید:هنگام خرید ساعت مچی طلا به چه نکاتی باید توجه کرد؟

تاریخچه ساعت سیتیزن